Witamy Państwa na naszej stronie. W ofercie Zielonej Doliny znajdziecie Państwo naturalne produkty wspomagające dietę, miód z własnej pasieki, przyprawy, oraz zimnotłoczone i nierafinowane oleje.

Bardzo starannie kontrolujemy jakość naszych produktów selektywnie dobierając naszych dostawców oraz dbając o to by oferowane produkty nie były „ulepszane” czyli po prostu nie zawierały szkodliwych dodatków: glutaminianu sodu, konserwantów oraz by przy ich produkcji nie stosowane były antybiotyki czy pestycydy.

Miód pochodzi z naszej pasieki. Liczy ona ok. 70 rodzin pszczelich. Tradycja hodowli pszczół, w naszej rodzinie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, od ponad 60 lat. Nasza pasieka zlokalizowana jest w gminie Fajsławice.  Fajsławice – zwane polskim zagłębiem zielarstwa – położone są na Wyniosłości Giełczewskiej sąsiadującej z Roztoczańskim Parkiem Narodowym w połowie drogi między Lublinem a Zamościem. Na tutejszych terenach obsiewanych jest ziołami ok.800 ha pól, należą do nich tymianek właściwy, melisa i szałwia lekarska, majeranek, dziurawiec, kminek, bazylię, koper oraz ponad 20 innych gatunków ziół.

Wszystko to sprawia, iż możemy Państwu zagwarantować najwyższą jakość produktów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 • Miód rzepakowy

  To miód wiosenny. Zbierany jest głównie na przełomie maja i czerwca. W postaci płynnej jest prawie bezbarwny, lekko słomkowy lub jasnożółty. Bardzo szybko się krystalizuje (w ciągu kilku dni od zbioru), przyjmując mazistą, drobnoziarnistą konsystencję oraz biało-kremową barwę. zapach przypomina woń kwiatów rzepaku. Smak ma łagodny, ale mdły, z nutą goryczki. Miód o największej ilości glukozy i aminokwasów. Trzeba go przechowywać w szczelnie zamkniętych szklanych naczyniach, gdyż bardzo chłonie wilgoć.

  35.00 zł
 • Miód wielokwiatowy

  Miód wielokwiatowy wyróżnia się dużą zawartością krzemu – pierwiastka, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, a także do odnowy kości, włosów i skóry. Łatwo przyswajalne cukry proste, będące cennym źródłem energii dla mięśnia sercowego, które w dużej ilości zawiera miód wielokwiatowy sprawiają, że miód ten jest niezwykle pomocny w walce z chorobami serca i naczyń krwionośnych. Wspomaga ponadto detoksykację wątroby i woreczka żółciowego. Miód wielokwiatowy jest bardzo ceniony w leczeniu chorób alergicznych dróg oddechowych (astma oskrzelowa i atopowa czy katar sienny). Skuteczność w łagodzeniu objawów alergii zawdzięcza obecności ziaren pyłku kwiatowego.

   

  Słoik: 0,9l

  35.00 zł
 • Miód ziołowy

  Miód ziołowy to niespotykany, rzadki miód. Miód ziołowy to wizytówka naszej pasieki oraz naszej gminy – Fajsławice, zwanej polskim zagłębiem zielarstwa. To właśnie w Fajsławicach wysiewane są zioła takie jak: tymianek, majeranek, mniszek, facelia, szałwia, dziurawiec, bazylia czy koper. Nawet do 800 ha pól co roku w gminie tej obsiewane jest ziołami.

   

  Słoik: 0,9 l

  40.00 zł
 • Miód lipowy – najlepszy na przeziębienia!

  Miód lipowy uważany jest za najlepszy środek na przeziębienia, grypę, w chorobach z wysoką temperaturą, schorzeniach dróg oddechowych. Dzięki dużej zawartości olejków eterycznych niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych dróg oddechowych, zwłaszcza nosa i gardła. Zanotowano szczególnie silne działanie na bakterie tj. gronkowce, paciorkowce, coli oraz grzyby drożdżoidalne chorobotwórcze dla człowieka. Miód lipowy ma również działanie napotne, przeciwgorączkowe, przeciwskurczowe, przeciwkaszlowe i wykrztuśne.

   

  Słoik: 0,9l

  38.00 zł